Okulary dla kierowców

Posiadanie samochodu już dawno przestało być postrzegane jako luksus. Dziś nikt nie potrafi powiedzieć, jak ogromną część życia spędzamy za kierownicą dlatego komfort i jakość widzenia podczas prowadzenia samochodu w różnych warunkach pogodowych powinna być priorytetem Twego bezpieczeństwa. Dlatego nie traktujmy okularów do samochodu jako fajnego gadżetu a inwestycję w Twoje bezpieczeństwo i Twoich bliskich. Doskonała widoczność to więcej czasu na prawidłową reakcję kierowcy!

Być może zostałeś poinformowany o cudach techniki i nieustannie poszukujesz idealnego rozwiązania. Mimo, że jest to brutalna i przykra prawda, to trzeba ją powiedzieć na wstępie:

Nie ma idealnego rozwiązania w postaci jednej pary okularów do użytku na co dzień, które sprawdzą się w każdej sytuacji i w każdych warunkach pogodowych, w dzień oraz w nocy!

Dlatego przed zakupem okularów, których będziemy używać do prowadzenia samochodu proszę zapoznać się z rodzajami i możliwościami, oraz odpowiedzieć samemu sobie co będzie mi najbardziej potrzebne?


POWŁOKI ANTYREFLEKS

 

      


 - okulary do samochodu dla kierowców

 - widzenie w okularach bez powłok AR

 - okulary do samochodu dla kierowców

 - widzenie w okularach z powłokami AR


Światło sztuczne, czyli światła samochodów jadących zarówno z naprzeciwka i tych za nami, latarnie, neony odbijają się od powierzchni soczewki, tworząc rozmazane linie świetlne i duszki, które przeszkadzają, dekoncentrują oraz odwracają uwagę od szczegółów. Dzięki powłokom antyrefleksyjnym odbicia są w znacznym stopniu lub całkowicie likwidowane (zależnie od jakości powłok AR) a obraz jest ostry i wyraźny. Ze względu na ostrość widzenia powłoki antyrefleksyjne są polecane także do jazdy w dzień. Obecnie powłoki AR na soczewkach okularowych są standardem, naturalnie można nabyć soczewki okularowe bez antyrefleksu, jednak jest to porównywalne do cofania się w ewolucji na własne życzenie.


 OKULARY SŁONECZNE, POLARYZACJA

 

Jasno należy powiedzieć, że soczewki typu fotochrom nie spełniają roli okularów przeciwsłonecznych w samochodzie ponieważ zaciemniają się one tylko pod wpływem UV. Prowadzenie auta w warunkach silnego nasłonecznienia w soczewkach barwionych na stałe, będzie z pewnością przyjemniejsze i zdrowsze dla oczu jeżeli będą dodatkowo wyposażone w filtry polaryzacyjne likwidujące odblaski i odbicia podnosząc zarazem kontrast widzenia, umożliwiając dostrzeganie szczegółów. Soczewki barwione oraz polaryzacyjne dostępne są w gotowych okularach słonecznych lub wykonywanych z uwzględnieniem indywidualnej korekcji.


BLUE BLOCKER

 

 

Poprzez odcięcie ze światła widzialnego barwy niebieskiej okulary blue blocker eliminują zmęczenie oczu i podnoszą kontrast obrazu w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Są one nieocenione w komforcie prowadzenia pojazdu o zmroku i nocą, we mgle i w deszczu. Dodatkowo są zalecane jako ochronne dla osób, które odczuwają zmęczenie i dolegliwości poprzez olśnienia od świateł samochodów z naprzeciwka.


DRIVEWEAR

 W warunkach słabego oświetlenia soczewka ma kolor zielono-żółty o zabarwieniu wstępnym 35% dzięki czemu rozjaśnia i wyostrza obraz. Pod wpływem światła słonecznego przez szybę samochodu soczewka zaciemnia się do ponad 70% zapewniając ochronę przed słońcem i dobre widzenie. Okulary stają się jeszcze ciemniejsze, zabarwienie około 90% w kolorze ciemnym miedziano-czerwonym zapewniają komfortowe widzenie w ostrym nasłonecznieniu.

Drivewear to wyjątkowe soczewki okularowe, które łączą w ramach jednych okularów właściwości blue blockera, fotochromu z możliwością zaciemnienia za szybą samochodu oraz okularów przeciwsłonecznych z polarazacją. Mogło by się wydawać, że doskonałość została osiągnięta i wystarczą nam jedne okulary do funkcjonowania non-stop. Niestety w okularach drivewear nie można funkcjonować w nocy a dodatkowo trudno poruszać się na co dzień w ciemnych okularach. Dlatego mimo swojej doskonałości są to soczewki do drugiej pary okularów. Występują jako soczewki jednoogniskowe i progresywne.

 

Promocje

Raty

Zwrot za okulary

Ciekawostki