Oprawy przeciwsłoneczne

Okulary słoneczne


Szukasz okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości bez względu na rodzaj wymaganej korekcji wzroku? Właśnie je znalazłeś. Oferowane przez nas przeciwsłoneczne soczewki polaryzacyjne to dużo więcej niż konwencjonalne soczewki przeciwsłoneczne.

Czym jest polaryzacja?

Promienie świetlne rozchodzą się w różnych kierunkach. Po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną uporządkowują się w jednej płaszczyźnie. Kiedy promienie słoneczne padają na gładką powierzchnię ulegają odbiciu i rozpraszają się w dwóch kierunkach: poziomym i pionowym. Pionowe promienie świetlne są nośnikiem ważnych informacji dla naszych oczu. Dzięki nim widzimy kolory i kontrasty. Natomiast promienie biegnące poziomo tworzą oślepiające białe refleksy szczególnie niebezpieczne przy odbiciu od lśniących powierzchni takich jak np. karoserie samochodów, mokry asfalt, lód, tafla wody.

   


Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie bez drażniących oczu odblasków, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, ale bez ich przekłamania. Idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia.
Soczewki polaryzacyjne dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, szkła, metalu, redukcja odblasków, polepszone widzenie kolorów, oprawiony kontrast, znakomity komfort widzenia, 100% ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B

 


Idealna dla:
 - krótkowidzów, dalekowidzów, osób potrzebujących korekcji astygmatyzmu
 - dla ludzi szukających okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości
 - dla ludzi aktywnych oraz tych, których oczy są wrażliwe na światło
 - osób odpoczywających w warunkach silnego nasłonecznienia
 - osób uprawiających sporty wodne
 - osób pracujących w pełnym słońcu
 - kierowcom - eliminuje odbicia na jezdni i szybie
 - sportowcom - eliminuje odbicia od tafli wody, śniegu, lodu
 - wędkarzom - neutralizuje refleksy
 - marynarzom - eliminuje niepożądane odbicia światła od powierzchni wody
 - przydatna każdemu w życiu codziennym

 

Promocje

Raty

Zwrot za okulary

Ciekawostki